צרו קשר
ּ

מערכת אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית היא אנרגיה שמקורה מהשמש, אותה ניתן להמיר להפקת אנרגיה חשמלית זמינה. ההבנה כי ניתן להשתמש בשמש כמקור לאנרגיה מתחדשת היא לא חדשה, אך כיום קיימים פתרונות ירוקים שיכולים לרתום את האנרגיה הזו לשימושים שונים. "קרן שמש אנרגיות מתחדשות" היא חברה אשר דוגלת בכך כי תחום האנרגיות המתחדשות הוא העתיד אשר ישמור על איכות הסביבה ויחסוך בסופו של דבר בעלויות של החשמל ללקוחות הפרטיים והתעשייתיים.

שיטות להפקת אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית היא מקור אנרגטי בלתי מוגבל כיוון שמגיעה מהשמש, אך חשוב לציין כי הכמות והעוצמה של האור תלויה בשינויי מזג האוויר והאקלים. הדבר שקובע את כמות אנרגית השמש שניתנת להמרה לאנרגיה שימושית הוא סוג וגודל מערכת האיסוף וההמרה.

הפקה תרמו-סולארית- מאפשרת שימוש באנרגיית החום שנוצרת מהשמש על מנת ליצור קיטור שעתיד להניע טורבינה שתסובב גנרטור. הגנרטור הוא זה ממנו יופק חשמל בסופו של דבר.

הפקה פוטו-וולטאית-בני האדם הם לא הראשונים להשתמש בשמש כמקור אנרגיה זמין. צמחים משתמשים באנרגית השמש לתהליך הפוטוסינתזה ושימשו כמקור השראה ליצירת תאים מלאכותיים אשר גם הם מסוגלים לספוג את אנרגית האור שהשמש מספקת, תאים אלו נקראים תאים פוטו-וולטאים. זוהי למעשה שיטה המאפשרת להפוך את אנרגית האור לאנרגיה חשמלית באופן ישיר.

את האנרגיה הסולרית ניתן לנצל בצורה ישירה או לאגור אותה באמצעות חומרים פוטוכימיים שונים ולהפיק את האנרגיה במידת הצורך בשלבים מאוחרים יותר.

פתרון אקולוגי וחיסכון כלכלי

כשמחירי החשמל מתייקרים בכ-2% מידי שנה, זה היה בלתי נמנע עד כי הטכנולוגיה תאתר עבורנו את הפתרון המושלם למקור אנרגיה חלופי אשר גם ישמור על איכות הסביבה. חברת "קרן שמש אנרגיות מתחדשות" מתעסקת בהרמת מערכות סולאריות פוטו וולטאיות לכל בית מגורים או מבנה תעשיה. אז הצטרפו גם אתם למהפכה הסולארית בישראל, תחסכו בעלויות החשמל ותוכלו לתרום את החלק שלכם לסביבה ירוקה יותר.

 

אנרגיה סולארית

למעלה

נמאס לכם להתעלף מחשבון החשמל?

צרו קשר עוד היום

ּ