צרו קשר
ּ

פאנלים סולאריים

פאנלים סולאריים קיימים זה מכבר על גגות הבתים ברחבי העולם. עד כה פאנלים רבים היו מיועדים לחימום המים בדוד, אך ישנו הבדל משמעותי ביניהם לבין אלו המסוגלים לייצר חשמל. פאנלים סולאריים הממירים את אנרגיית השמש לאנרגיית חשמל זמינה נקראים גם פאנלים פוטו-וולטאיים. הפאנלים מורכבים ברובם מתאי סיליקון, אור השמש פוגע בתא הפוטו-וולטאי וגורם לפליטה של אנרגיה חשמלית. לאחר התאמה על ידי ממיר סולארי של הזרם לזה הדרוש למכשירי חשמל, יהיה ניתן להשתמש בתפוקה של הפאנלים הסולאריים להפעלה של מכשירי חשמל.

האם משתלם להתקין פאנלים סולאריים?

מעבר ליתרונות של שימוש באנרגיה מתחדשת, ניתן גם לחסוך משמעותית בפן הכלכלי.

היבט סביבה ירוקה- ייצוא של אנרגיה בעזרת דלק מפחם, גז ונפט גורר אחריו זיהום סביבתי ופליטת פחמן דו-חמצני התורם להגברה של אפקט החממה. במשך שנים רבים מיטב המוחות עובדים על מנת למצוא פתרון אחר לאנרגיה ירוקה שלא מזהמת את הסביבה הטבעית. בישראל שטופת השמש, זה היה אך טבעי כי יתחיל שימוש נרחב באנרגיה סולארית כתחלופה יעילה וזולה לשימוש בדלק מאובנים.

היבט כלכלי- ניתן להמיר את המתח שנוצר בפאנל הסולארי לזה הזהה למתח המסופק על ידי חברת החשמל, עבורו ניתן לקבל תמורה כספית. כיום קיימת רק מכסה של עד 24 אלף ₪ של הכנסה שניתן לייצר מהחשמל המופק. בסוף שנת 2016 הממשלה החליטה שלהסיר את מגבלות והדרישות שמנעו מאנשים רבים להתקין פאנלים סולאריים, כך שכעת יש פטור מלא ממס, מלבד מס הכנסה על הרווח מייצור החשמל ש"נמכר" לחברת החשמל.

למי כדאי להקים את המערכת?

במידה ויש לכם גג פנוי וחיבור קבוע לחברת החשמל, אתם יכולים להתקין פאנלים סולאריים. "קרן שמש אנרגיות מתחדשות" מציעה ללוות אתכם במסע לייצור ושימוש באנרגיה מתחדשת. תכנון כמות הפאנלים הרצויה לכם, אישורים מחברת החשמל וכו', יהיו רק שלב אחד קטן בדרככם לעתיד נקי יותר המנצל את המשאבים העומדים לרשותו בצורה נבונה ולא מכלה.

פאנלים סולאריים

למעלה

נמאס לכם להתעלף מחשבון החשמל?

צרו קשר עוד היום

ּ